կրթություն

Orange Հիմնադրամն աջակցություն է ցուցաբերում Orange-ի գործընկեր համալսարաններում ուսանող, սոցիալապես անապահով ընտանիքների երեխաներին բարձրագույն կրթություն ստանալու հարցում՝ վերջիններիս կրթաթոշակներ տրամադրելու միջոցով:

2011 թվականից սկսած՝ Orange Հիմնադրամը տրամադրել է 358 կրթաթոշակ 9 համալսարաններում: Տրամադրված կրթաթոշակներն ուղղվել են ուսանողների ուսման վարձավճարի մասնակի վճարմանը: Այս տարի մեր գործընկեր համալսարանների շարքում է նաև Երևանի պետական համալսարանը: Ըստ այդմ, կրթաթոշակների ծրագրի մեր գործընկեր համալսարաններից 3-ը Երևանում են՝ Երևանի պետական համալսարանը, Հայաստանում ֆրանսիական համալսարանը և Երևանի պետական ճարտարագիտական համալսարանը, իսկ 7-ը մարզերում՝ Գորիսի պետական համալսարանը, Գավառի պետական համալսարանը, Հայաստանի պետական ճարտարագիտական համալսարանի Գյումրիի, Վանաձորի և Կապանի մասնաճյուղերը, Երևանի պետական համալսարանի Իջևանի մասնաճյուղը և Հայաստանի պետական տնտեսագիտական համալսարանի Եղեգնաձորի մասնաճյուղը: Մեր գործընկեր համալսարանների այն ուսանողները, ովքեր ցանկանում են կրթաթոշակ ստանալ Orange Հիմնադրամից, ուսումնական տարվա սկզբին պետք է դիմեն իրենց համալսարանի վարչական բաժին՝ ներկայացնելով իրենց սոցիալական դժվարին վիճակը հավաստող փաստաթղթեր: Լավ առաջադիմություն ունեցող ուսանողներին կտրվի առավելություն:

Մի շարք գործընկեր համալսարաններում Orange-ը նաև տեղադրել է WiFi անկյուններ, որտեղ ուսանողներն ու դասախոսները կարող են օգտվել անվճար WiFi-ից:

2014-2015 ուսումնական տարվա համար Orange կրթաթոշակ է տրամադրվել հետևյալ 100 ուսանողներին:

Երևանի պետական համալսարան

NՈւսանողի անուն ազգանուն Ֆակուլտետ, կուրս,
1Քրիստինե Քոչարյան Ռոմանագերմանական բանասիրության ֆակուլտետ, բակալավր 2-րդ կուրս
2Քնարիկ ՄելքոնյանՄիջազգային հարաբերություններ, բակալավր 3-րդ կուրս
3Տիգրան Գրիգորյան Միջազգային հարաբերություններ, բակալավր 2-րդ կուրս
4Քրիստինա Ղուլյան Ռուս բանասիրության ֆակուլտետ, բակալավր 2-րդ կուրս
5Գոհար Մանուկյան Սոցիոլոգիայի ֆակուլտետ, մագիստրատուրա 1-ին կուրս
6Վարդուհի Բեջանյան Ռոմանագերմանական բանասիրության ֆակուլտետ, բակալավր 2-րդ կուրս
7Գոհար ԲաբայանՄիջազգային հարաբերություններ, բակալավր 2-րդ կուրս
8Մարգարիտա Գևորգյան Ռոմանագերմանական բանասիրության ֆակուլտետ, բակալավր 2-րդ կուրս
9Մերի Ասոյան Ռոմանագերմանական բանասիրության ֆակուլտետ, բակալավր 2-րդ կուրս
10Ամալյա Մնացականյան Ռոմանագերմանական բանասիրության ֆակուլտետ, բակալավր 3-րդ կուրս

Հայաստանում Ֆրանսիական Համալսարան

NՈւսանողի անուն ազգանուն Ֆակուլտետ, կուրս,
1Ղազարոս ԹեքնեջյանԻրավաբանական ֆակուլտետ, Բակալավր 2 –րդ կուրս
2Զարուհի ԿիրակոսյանԿառավարման ֆակուլտետ, Բակալավր 3 –րդ կուրս
3Ազատ ԱլեքսանյանԿառավարման ֆակուլտետ, Բակալավր 2 –րդ կուրս
4Սառա ՎարդանյանՄարքեթինգի ֆակուլտետ Բակալավր 3 –րդ կուրս
5Լուսինե ՂազարյանՄարքեթինգի ֆակուլտետ Մագիստրատուրա 2 –րդ կուրս
6Աննա ՉերքեզյանԻրավաբանական ֆակուլտետ, Բակալավր 3 –րդ կուրս
7Սաթենիկ ԲեջանյանԻրավաբանական ֆակուլտետ, Մագիստրատուրա 1 –ին կուրս
8Հռիփսիմե ՊապիկյանԻրավաբանական ֆակուլտետ, Բակալավր 3 –րդ կուրս
9Լուսինե Արշակյան Կառավարման ֆակուլտետ, Բակալավր 3 –րդ կուրս
10Զորի ԶորյանՄարքեթինգի ֆակուլտետ Բակալավր 3 –րդ կուրս

Հայաստանի Պետական Ճարտարագիտական Համալսարան

NՈւսանողի անուն ազգանուն Ֆակուլտետ, կուրս,
1Գրիգոր Հակոբյան Կիրառական մաթեմատիկա և ֆիզիկա, բակալավար 2-րդ կուրս
2Միշա Մաղաքյան Կիրառական մաթեմատիկա և ֆիզիկա, բակալավր, 2-րդ կուրս
3Ալեքսանդր ՍարգսյանՔոմփյութերային համակարգեռ և ինֆորմատիկա, բակալավար, 3-րդ կուրս
4Վազգեն Հովսեփյան Ռադիոտեխնիկա և կապի համակարգեր,մագիստրատուրայի, 2-րդ կուրս
5Գրիշա Գարսևանյան Քոմփյութերային համակարգեռ և ինֆորմատիկա, բակալավար, 3-րդ կուրս
6Լևոն Ազիզյան Կիբեռնետիկա, բակալավար 3-րդ կուրս
7Սալբինա Ալավերդյան Կիբեռնետիկա, բակալավար 2-րդ կուրս
8Արտյոմ ԲադալյանՌադիոտեխնիկա և կապի համակարգեր,բակալավր, 2-րդ կուրս
9Տիգրան Մանուկյան Ռադիոտեխնիկա և կապի համակարգեր, բակալավր, 3-րդ կուրս
10Թեհմինե ՀարությունյանՌադիոտեխնիկա և կապի համակարգեր,բակալավր, 4-րդ կուրս

Հայաստանի պետական տնտեսագիտական համալսարանի Եղեգնաձորի մասնաճյուղ

NՈւսանողի անուն ազգանուն Ֆակուլտետ, կուրս,
1Սաթենիկ Բաբայան բակալավր 2-րդ կուրս
2Մարիամ Գալստյան Կառավարման ֆակուլտետ, բակալավր 3-րդ կուրս
3Սամվել Զաքարյան Ֆինանսական ֆակուլտետ, բակալավր 3-րդ կուրս
4Արմինե Հարությունյան բակալավր 2-րդ կուրս
5Լիա Սարգսյան Հաշվապահական հաշվառման ֆակուլտետ, բակալավր 3-րդ կուրս
6Քնարիկ Կարապետյան բակալավր 2-րդ կուրս
7Մերի Խաչատրյան բակալավր 3-րդ կուրս
8Ալվարդ Հովսեփյան բակալավր 3-րդ կուրս
9Հայկուհի Բաբայան բակալավր 2-րդ կուրս
10Սոնա Աբրահամյան բակալավր 3-րդ կուրս

Հայաստանի պետական ճարտարագիտական համալսարանի Վանաձորի մասնաճյուղ

NՈւսանողի անուն ազգանուն Ֆակուլտետ, կուրս,
1Արման ԱմիրջանյանԲակալավր 3-րդ կուրս
2Կարեն ՎարդումյանԲակալավր 3-րդ կուրս
3Սոֆիկ ՄարտիրոսյանՄագիստրատուրա 2-րդ կուրս
4Անի ԴաղբաշյանՄագիստրատուրա 1-ին կուրս
5Գայանե ՉոբանյանՄագիստրատուրա 2-րդ կուրս
6Արուս ՍտեփանյանՄագիստրատուրա 1-ին կուրս
7Ռոբերտ ԱթաբեկյանԲակալավր 3-րդ կուրս
8Շուշանիկ ՄաշակարյանՄագիստրատուրա 1-ին կուրս
9Էդուարդ ՇահինյանԲակալավր 2-րդ կուրս
10Գուրգեն Ղևոնդյան Մագիստրատուրա 2-րդ կուրս

Հայաստանի պետական ճարտարագիտական համալսարանի Կապանի մասնաճյուղ

NՈւսանողի անուն ազգանուն Ֆակուլտետ, կուրս,
1Մհեր ԷլյազյանՏ և ՃՏ ֆակուլտետ, բակալավր 3-րդ կուրս
2Լուսինե ԳևորգյանՏ և ՃՏ ֆակուլտետ, բակալավր 3-րդ կուրս
3Մհեր Ավանեսյան Տ և ՃՏ ֆակուլտետ, բակալավր 3-րդ կուրս
4Դավիթ ՀախումյանՏ և ՃՏ ֆակուլտետ, բակալավր 2-րդ կուրս
5Հեղինե Խաչատրյան Տ և ՃՏ ֆակուլտետ, բակալավր 5-րդ կուրս
6Աշխեն Բաղդասարյան Տ և ՃՏ ֆակուլտետ, բակալավր 4-րդ կուրս
7Միքայել ՄկրտչյանՏ և ՃՏ ֆակուլտետ, բակալավր 2-րդ կուրս
8Մարիաննա Զաքարյան ԲԳ և ՏՀ ֆակուլտետ, բակալավր 2-րդ կուրս
9Ռազմիկ Պողոսյան ԲԳ և ՏՀ ֆակուլտետ, բակալավր 2-րդ կուրս
10Ալեն Պողոսյան ԲԳ և ՏՀ ֆակուլտետ, բակալավր 2-րդ կուրս

Երևանի Պետական Համալսարանի Իջևանի մասնաճյուղ

NՈւսանողի անուն ազգանուն Ֆակուլտետ, կուրս,
1Աննա Թանանյան Տնտեսագիտական ֆակուլտետ, 2-րդ կուրս
2Աննա ՍարհատյանԿիրառական արվեստի ֆակուլտետ, 3-րդ կուրս
3Սաթենիկ Հարությունյան Տնտեսագիտական ֆակուլտետ, բակալավր 2-րդ կուրս
4Նարե Մանթաշյան Տնտեսագիտական ֆակուլտետ, բակալավր 3-րդ կուրս
5Անուշ Մելիքբեկյան Տնտեսագիտական ֆակուլտետ, բակալավր 3-րդ կուրս
6Նինա Գասպարյան Հումանիտար գիտությունների ֆակուլտետ, բակալավր 3-րդ կուրս
7Լուսինե ՄարկոսյանՀումանիտար գիտությունների ֆակուլտետ, բակալավր 2-րդ կուրս
8Լիանա Վանեսյան Հումանիտար գիտությունների ֆակուլտետ, բակալավր 2-րդ կուրս
9Մերի Ներսեսյան Կիրառական արվեստի ֆակուլտետ, 3-րդ կուրս
10Ռազմիկ Հովսեփյան Տնտեսագիտական ֆակուլտետ, բակալավր 3-րդ կուրս

Հայաստանի պետական ճարտարագիտական համալսարանի Գյումրու մասնաճյուղ

NՈւսանողի անուն ազգանուն Ֆակուլտետ, կուրս,
1Լևոն ՀարությունյանՏեքստիլ և թեթև արդյունաբերության արտադրանքի նախագծում, Մագիստրատուրա 2-րդ կուրս
2Քրիստինե ՊեպելյանՁեռնարկությունների տնտեսագիտություն և կառավարում, Բակալավր 2-րդ կուրս
3Գուրգեն Մկրտչյան Ձեռնարկությունների տնտեսագիտություն և կառավարում, Բակալավր 2-րդ կուրս
4Հովհաննես ԱմիրյանՄեքենաշինություն և նյութերի մշակում, Բակալավր 3-րդ կուրս
5Անահիտ ՓնջոյանՏեքստիլ և թեթև արդյունաբերության արտադրանքի նախագծում, Մագիստրատուրա 2-րդ կուրս
6Ռուզաննա ԱռաքելյանՁեռնարկությունների տնտեսագիտություն և կառավարում, Բակալավր 3-րդ կուրս
7Արթուր ՓանոսյանՏեղեկատվական տեխնոլոգիաներ, Բակալավր 2-րդ կուրս
8Սաթենիկ ՍահակյանՏեղեկատվական տեխնոլոգիաներ, Բակալավր 3-րդ կուրս
9Արևիկ ՀարությունյանՏեղեկատվական տեխնոլոգիաներ, Մագիստրատուրա 2-րդ կուրս
10Արմենուհի ԱռաքելյանՏեղեկատվական տեխնոլոգիաներ, Մագիստրատուրա 1-րդ կուրս

Գորիսի պետական համալսարան

NՈւսանողի անուն ազգանուն Ֆակուլտետ, կուրս,
1Անուշ Սնեցունց Մանկավարժական և հումանիտար մասնագիտություններ, Բակալավր 3 -րդ կուրս
2Քնարիկ ՔյարունցՊատմաիրավագիտական ֆակուլտետ, Մագիստրատուրա 2 -րդ կուրս
3Շուշան Ակլունց Պատմաիրավագիտական ֆակուլտետ , Բակալավր 3 -րդ կուրս
4Ռուզաննա ԽաչատրյանՊատմաիրավագիտական ֆակուլտետ, Մագիստրատուրա 2-րդ կուրս
5Մարգարիտա ՀովակիմյանՄանկավարժական և հումանիտար մասնագիտություններ, Բակալավր 2 -րդ կուրս
6Մարիամ ՊետրոսյանՊատմաիրավագիտական ֆակուլտետ, Բակալավր 2 -րդ կուրս
7Լիլիթ ՄովսիսյանՀայոց լեզու և գրականություն ֆակուլտետ, Բակալավր 3 -րդ կուրս
8Անի ՄկրտչյանՄանկավարժական և հումանիտար մասնագիտություններ, Բակալավր 3 -րդ կուրս
9Արփինե ԳրիգորյանՄանկավարժական և հումանիտար մասնագիտություններ, Բակալավր 3-րդ կուրս
10Անի ԱսծատրյանՊատմաիրավագիտական ֆակուլտետ, Բակալավր 3 -րդ կուրս

Գավառի պետական համալսարան

NՈւսանողի անուն ազգանուն Ֆակուլտետ, կուրս,
1Սիրանուշ Տիգրանյան Տնտեսագիտական ֆակուլտետ, մագիստրատուրա 1-ին կուրս
2Մարիամ ԱսոյանԲանասիրական ֆակուլտետ, մագիստրատուրա 2-րդ կուրս
3Արուսյակ ԽանամիրյանՏնտեսագիտական ֆակուլտետ, բակալավր 3-րդ կուրս
4Հասմիկ Սահակյան Տնտեսագիտական ֆակուլտետ, բակալավր 3-րդ կուրս
5Լևոն ՆիկողոսյանՏնտեսագիտական ֆակուլտետ, մագիստրատուրա 2-րդ կուրս
6Ինեսա Սարգսյան Հումանիտար մասնագիտություններ, իրավագիտություն, մագիստրատուրա 2-րդ կուրս
7Սոֆի ՄարգարյանՏնտեսագիտական ֆակուլտետ, մագիստրատուրա 2-րդ կուրս
8Մարիամ Դանիելյան Բանասիրական ֆակուլտետ, մագիստրատուրա 2 –րդ կուրս
9Նաիրա Աղեկյան Տտնտեսագիտական ֆակուլտետ, մագիստրատուրա 1-ին կուրս
10Սաթենիկ Թովմասյան Բանասիրական ֆակուլտետ, մագիստրատուրա 2-րդ կուրս

Շնորհավորում ենք Orange կրթաթոշակի արժանացած բոլոր ուսանողներին և մաղթում հաջողություններ հետագա ուսման համար: